RASPORED SVETIH MISA I MISNIH NAKANA

U 11:00 sati sv. Misa u Majkovcu,  +Petar Todorić, +Ante, +Ljuba, +Marko Zeko

ČETVRTAK
30. 6. 2022.
U 8:30 sati sv. Misa na nakanu, +Pavao Matezović i ob.
PETAK
Predragocjena Krv Kristova
1. 7. 2022.
U 8:30 sati sv. Misa kolektivnih nakana, +Ivan Levak, ob. Čolić
SUBOTA
2. 7. 2022.
U 8:30 sati sv. Misa na nakanu
U 17:00 sati Krštenje: Tin Tašler i Mila Besek
NEDJELJA
14. KROZ GODINU
3. 7. 2022.
U 10:00 sati sv. Misa na otvorenom u sjenici
Pro populo, Nikola Simonović
Krštenje Adrian Barukčić

DOGAĐANJA

• Danas, 26. lipnja, uoči svetkovine Sv. Petra i Pavla nakon svetih misa skupljamo dobrovoljni prilog za potrebe svetog oca pape Franje i Svete Stolice – Petrov novčić. Svoje priloge moći će to ostaviti u vrećicama koje će na izlazu iz crkve držati ministranti.

• Obnavljamo slike svetog Antuna Padovanskog i Sv. Valentina biskupa. Izvođenje konzervatorsko-restauratorskih radova na slici Sv. Antuna iznose 18 700 kn, a Sv. Valentina 21 100 kn. Tko se želi staviti pod zaštitu sv. Antuna Padovanskog može ostaviti svoj novčani prilog za obnovu kod župnika ili izvršiti uplatu na žiro račun župe
SWIFT/BIC ZABAHR2X
Opis plaćanja: Donacija za obnovu.

Obiteljski dan FORTNITE ESCAPE YARD

22-05-2022

Budući da se u svibnju obilježava Međunarodni dan obitelji 15. svibnja, župa sv. Brcka u Brckovljanima je cijeli ovaj mjesec posvetila obitelji, a kruna svih događanja bio je Dan Obitelji koji se održao u subotu 21. svibnja 2022. na inicijativu župnika vlč. Marinka Goleka, a uz pomoć župnih animatora i brojnih volontera. Naime, na tom obiteljskom okupljanju sudjelovalo je više desetaka bračnih parova i preko 150 djece.

Program je započeo u župnoj crkvi sv. Brcka u 14 sati Klanjanjem pred Presvetim. Mogućnost za molitvu bila je tijekom cijelog susreta, no nakon uvodnog molitvenog dijela roditelji i djeca su se okupili u crkvenom dvorištu gdje su bili podijeljeni u timove, te su kroz program nazvan "Fortnite Escape Yard", inspiriran popularnom video-igrom, nastojali svoj tim dovesti do pobjedničkog postolja. Posebnost ovog programa je što su i roditelji i djeca zajedno mogla sudjelovati u svim igrama. Svaki tim je dobio kartu na kojoj su bile ucrtane lokacije igara koje su određenim redoslijedom trebali odigrati. Svaka igra predstavljala je nekog sveca, pa je to posebice djeci bila prilika upoznati svece poput: sv. Huberta zaštitnika lovaca, sv. Cecilije zaštitnice crkvene glazbe te mladog blaženika Carla Acutisa koji je iskoristio svoje kompjutorske vještine kako bi ljudima približio euharistijska čuda.

Igre su bile raznolike te su doprinijele otkrivanju novih ili učvršćivanju već poznatih talenata kod djece. Djeca i odrasli su uživali skačući u vrećama, učeći plesati, rješavajući zagonetke i slagalice. Program koji je trajao nešto više od sat vremena završio je kvizom i proglašen je pobjednički tim, iako se s pravom može reći da su svi sudionici ovog posebnog događaja za župu Brckovljani zapravo pobjednici. Druženje se nastavilo uz obiteljski piknik na travi, a vrijedni volonteri su pripremili jela s roštilja, a djeca su preostalo vrijeme iskoristila za još igara poput odbojke, povlačenja užeta, badmintona i hokeja na travi.

Roditelji su pohvalili inicijativu, organizaciju i dobru zabavu, a djeca su poručila da jedva čekaju novi obiteljski dan.

Nekoliko animatora podijelilo je svoje dojmove sa susreta:

Josip: „S obzirom na to da sam prvi puta kao animator sudjelovao na ovakvom jednom događaju, malo sam imao tremu. Na kraju je sve odlično prošlo i jedva čekam ponovno ovakvo druženje.“

Marina: „Kako je bilo vidi se po tome kako su ekipe bile jednako vesele i pljeskale jedni drugima bilo da su zaslužili deseto ili prvo mjesto jer su se svi dobro zabavili i čak ponešto naučili. Bilo je lijepo vidjeti velike i male kako se igraju zajedno.“

Marko: „Fantastičan dan ispunjen Božjim blagoslovom. Radost i veselje napokon su ponovno odjekivali župnim dvorištem. Druženje s ljudima svih uzrasta, okupljenih oko Gospodina, uistinu ispunjuje moje srce. Prekrasno je vidjeti kako ljudi od najranije do najkasnije dobi zajedno igraju igre, vesele se, pjevaju, plešu i slave Gospodina! Uistinu mi je drago što smo se, na inicijativu župnika, odlučili uhvatiti u koštac s organizacijom jer su već danas vidljivi plodovi ovoga druženja. Bilo je zadovoljstvo sudjelovati u ovakvom projektu koji će, vjerujem, svaki sljedeći put okupiti i još više obitelji.“

Magdalena: „Jedna riječ kojom bih opisala današnji dan bila bi zasigurno srčanost. Bilo je predivno vidjeti roditelje i djecu kako zajedno trče, bore se za pobjedu i navijaju jedni za druge. Organizirati događaj za 200 ljudi nije malen posao, no kada se predate u Božje ruke ne može ništa poći po krivu. Za ovako lijep i plodonosan dan ispunjen radošću, smijehom i zajedništvom možemo zahvaliti samo Bogu koji je sve to vodio.“

Božica: „Zahvalna sam na zajedništvu i predivnom iskustvu, bili smo kao jedna velika obitelj. Veselilo me što sam nakon dugo vremena vidjela neka poznata lica.“

Piše Božica Francić;

Ostale fotografije pogledajte na poveznici  https://photos.app.goo.gl/FM5XWHh3JoGXdPUv9