Pobožnost Križnog puta

07.03.2024.

Dragi vjernici, župljani župa Brckovljani, Lukarišće i Lupoglav, u subotu, 9. ožujka, pozivamo Vas na pobožnost Križnog puta. Pobožnost započinje u 15 sati od župne Crkve u Brckovljanima odakle ćemo se uputiti prema župnoj crkvi u Lukarišću gdje će se po završetku pobožnosti slaviti sveta misa. Neka ovaj križni put bude prigoda za molitvu za duhovna zvanja i blagoslov u našim obiteljima te ujedno i korizmena žrtva kao i ozbiljno razmatranje Kristove muke u ovoj Godini molitve!

Obavijest je preuzeta s Facebook stranice Uzvišenje sv. Križa - Lukarišće.

Važne obavijesti

03.03.2024.

U ponedjeljak je sprovod vlč. Marinka Goleka, preporuča se putovanje s autobusom za što se treba prijaviti u sakristiji do kraja dana (telefon: 01 2757 789). Raspored kretanja autobusa je sljedeći: 8:30 sati Lupoglav, 8:45 sati Lonjica i 9 sati Brckovljani. Misa će započeti u 11:00 sati, a odmah nakon kreće se na groblje u autobusima uz pratnju policije.

U ponedjeljak nema mise. U utorak i srijedu mise će se održati u 18:30 sati. Nastavljaju se srijede sv. Josipu, koje započinje u 18:00 sati. U četvrtak će biti Euharistijsko klanjanje s početkom u 18:00 sati, nakon čega slijedi misa u 18:30 sati. U petak će križni put biti u Župi sv. Brcka biskupa u 18:00 sati, nakon čega će se održati i misa. U subotu će misa biti održana u 8:30 sati, a u 12:00 sati je krštenje.

Nedjeljom će mise biti u župnoj crkvi u 8:00 sati i 11:00 sati. Misa u Lonjici neće biti. Do Uskrsa će biti određen privremeni upravitelj. Novi župnik trebao bi doći na ljeto. Na mise nedjeljom dolazit će svećenici s Kaptola ili iz nadbiskupije. Poslije mise u nedjelju, za bilo kakve informacije treba se javiti svećeniku koji će taj dan doći.

Za bilo kakve druge okolnosti, kao što je bolničko pomazanje, treba se javiti okolnim župnicima:

• vlč. Filip Pavlović (Lupoglav) - 01 2762 444
  • vlč. Tomislav Kralj (Lukarišče) - 01 2752 022

Preminuo je vlč. Marinko Golek

29.02.2024.

Svećenik Zagrebačke nadbiskupije i upravitelj Župe sv. Brcka Biskupa u Brckovljanima, vlč. Marinko Golek, tragično je preminuo u srijedu, 28. veljače 2024., u 33. godini života i osmoj godini svećeništva, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.

Vlč. Marinko Golek rođen je 2. srpnja 1991. godine u Karlovcu od oca Slavka i majke Marije r. Radočaj. Odrastao je u obitelji sa starijom sestrom Jasnom. Kršten je u Župi sv. Roka u Skakavcu, a u Župi Presvetog Srca Isusova u Karlovcu primio je sakrament prve svete pričesti i sakrament svete potvrde. Završio je OŠ Grabrik u Karlovcu (1998. – 2006.), nakon koje je upisao Ekonomsko-turističku školu u Karlovcu. Maturirao je 2010. godine.

Nakon završene srednje škole primljen je u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište u Zagrebu te je kao svećenički kandidat Zagrebačke nadbiskupije upisao Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu na kojem je diplomirao 2015. godine.

Za đakona je zaređen 3. listopada 2015. godine u zagrebačkoj katedrali. Đakonsku službu, odnosno đakonski pastoralni praktikum obavljao je u Župi sv. Josipa u Zagrebu – Trešnjevka.

Po rukama zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića za svećenika je zaređen 18. lipnja 2016. godine u zagrebačkoj katedrali. Mladu misu je proslavio 3. srpnja 2016. u Župi Presvetog Srca Isusova u Karlovcu.

Svoje svećeničko služenje započeo je 10. kolovoza 2016. kao župni vikar u Župi sv. Petra apostola u Zaprešiću, gdje je obnašao kapelansku službu tri godine do 12. kolovoza 2019. godine. Zatim je kao župni vikar službovao godinu dana (od 12. kolovoza 2019. do 25. rujna 2020. godine) u Župi sv. Stjepana Prvomučenika u Zagrebu – Botinec i u Župi Svetih Anđela u Zagrebu – Savski Gaj, a ujedno je pastoralno pomagao i u Župi Blažene Djevice Marije u Zagrebu – Remetinec.

Potom je godinu dana (od 25. rujna 2020. do 24. kolovoza 2021.) bio privremeni upravitelj Župe sv. Stjepana Prvomučenika u Zagrebu – Botinec. U ljeto 2021. godine zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić imenovao ga je upraviteljem Župe sv. Brcka Biskupa u Brckovljanima. Župu je preuzeo 27. kolovoza 2021. godine.

Mjesto i vrijeme mise zadušnice i sprovodnih obreda bit će objavljeni naknadno.

• Odlukom našega nadbiskupa dolazi do promjene u upravi župe: 25. kolovoza 2024. u službu župnika Župe sv. Brcka biskupa bit će uveden vlč. MIROSLAV LESNIČAR, trenutno upravitelj župe Sv. Jurja u Draganiću. U tjednu prije razrješuje se službe privremenog upravitelja župe preč. Ivan Valentić kao i župni vikar vlč. Hrvoje Bušić.

Slijedeće subote, 27. srpnja, slavit ćemo misu u 18 sati nakon čega pozivam na oproštajno druženje sa vikarom Bušićem, skupa sa župnim zborom i župnim vijećima

10. kolovoza je dekanatsko hodočašće u Mariju Bistricu. Večer prije otpočet će i tradicionalno hodočasničko cjelonoćno pješačenje do Marije Bistrice. Još jednom molim da se što prije u sakristiji prijavimo kako bi pravovremeno organizirali autobuse, a za pješačenje se javimo g. Kristijanu Vinojčiću na br. 091 736 5726

Župni ured će ovaj tjedan raditi u srijedu od 16:30 do 17:30

• Zahvaljujem na darovima za caritas i ostale župne potrebe.