RASPORED SVETIH MISA I MISNIH NAKANA

U 11:00 sati sv. Misa u Majkovcu,  +Petar Todorić, +Ante, +Ljuba, +Marko Zeko

ČETVRTAK
30. 6. 2022.
U 8:30 sati sv. Misa na nakanu, +Pavao Matezović i ob.
PETAK
Predragocjena Krv Kristova
1. 7. 2022.
U 8:30 sati sv. Misa kolektivnih nakana, +Ivan Levak, ob. Čolić
SUBOTA
2. 7. 2022.
U 8:30 sati sv. Misa na nakanu
U 17:00 sati Krštenje: Tin Tašler i Mila Besek
NEDJELJA
14. KROZ GODINU
3. 7. 2022.
U 10:00 sati sv. Misa na otvorenom u sjenici
Pro populo, Nikola Simonović
Krštenje Adrian Barukčić

DOGAĐANJA

• Danas, 26. lipnja, uoči svetkovine Sv. Petra i Pavla nakon svetih misa skupljamo dobrovoljni prilog za potrebe svetog oca pape Franje i Svete Stolice – Petrov novčić. Svoje priloge moći će to ostaviti u vrećicama koje će na izlazu iz crkve držati ministranti.

• Obnavljamo slike svetog Antuna Padovanskog i Sv. Valentina biskupa. Izvođenje konzervatorsko-restauratorskih radova na slici Sv. Antuna iznose 18 700 kn, a Sv. Valentina 21 100 kn. Tko se želi staviti pod zaštitu sv. Antuna Padovanskog može ostaviti svoj novčani prilog za obnovu kod župnika ili izvršiti uplatu na žiro račun župe
SWIFT/BIC ZABAHR2X
Opis plaćanja: Donacija za obnovu.

Tijelovo

19.06.2022.

U četvrtak je naša župa slavila Tijelovo, odnosno Svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove. Sveta misa započela je u 10 sati, a održala se na otvorenom. Nakon mise slijedila je Tijelovska procesija, koja se sastoji od 4 postaje. Procesija predstavlja otajstvo da je Isus prisutan u tom tijelu, posvećenom kruhu na svetoj misi, pričesti. Time želimo izraziti naše štovanje i čašćenje da je Bog Isus zaista prisutan s nama po toj hrani koju nam daje za blagovanje.

Na čelu su bili muškarci, iza njih su bili muškarci i žene u narodnim nošnjama te vatrogasnim i policijskim odorama. Ispred svećenika s pozlaćenom i ukrašenom pokaznicom bili su prvopričesnici i krizmanici, a iza svećenika zbor te ostale žene i djeca. Tijelovska procesija prolazila je kroz ulice Svetog Jakoba, Svetog Antuna, Templarskom ulicom i ulicom Stjepana Radića s povratkom nazad u Crkvu na zadnju postaju.

Blagdan Presveto Trojstvo

13.06.2022.

Presveto Trojstvo slavi se prvu nedjelju nakon blagdana Duhova, odnosno nedjelju prije blagdana Tijelova. Upravo tom prigodom župljani su se okupili u crkvi Presvetog Trojstva u Majkovcu. U nedjelju je sveta misa počela u 11 sati. Na kraju mise blagoslovili su se ljiljani i djeca za spomendan svetog Antuna Padovanskog koji je zaštitnik djece, bračnih drugova, putnika i siromašnih, a njegov je spomendan upravo u ponedjeljak.

Sveta potvrda

30.05.2022.

Na Svetoj Misi u nedjelju u župnoj Crkvi, s početkom u 11 sati, 59 krizmanika primilo je sakrament svete potvrde. Mons. Tomislav Subotičanec, vikar Zagrebačke nadbiskupije, kao namjesnik kardinala i nadbiskupa Josipa Bozanića podijelio je sakrament svete potvrde.

Sakramenti krštenja i potvrde zajedno sa sakramentom euharistije čine jednu cjelinu, oni su dijelovi istog puta kojim svatko treba proći tko se želi potpuno pridružiti Isusu Kristu i njegovoj Crkvi. Zovu se još i sakramenti uvođenja u vjeru i život kršćanske zajednice jer se za njihovo slavljenje i primanje traži poznavanje kršćanske vjere i života po vjeri. Primanjem sakramenta potvrde primamo puninu Duha Svetoga. Važno je imati na umu da vrijeme nakon krizme nije vrijeme napuštanja Crkve, nego vrijeme istinskog svjedočenja i življenja vjere i opredijeljenosti za Isusa.

Mons. Subotičanec se u propovijedi osvrnuo na Božju ljubav: „Bog nas voli jer smo ljudi, jer smo djeca Božja, voli nas neumoljivo i prati nas tijekom našeg života.“ Napominje važnost krizme kao sakramenta gdje postajemo odrasli članovi Crkve; krizmanici primaju božju pomoć, primaju dar ljubavi, dar Duha Svetoga: „Život je prolazan, ali Duh Sveti uvijek ostaje i djelotvoran je, on neće ostarjeti, neće izaći iz mode, on uvijek djeluje jednako.“

Na kraju mise krizmanici su se zahvalili vlč. Marinku Goleku, učiteljskom zboru i vjeroučiteljicama, kumovima i roditeljima te ravnatelju osnovne škole Stjepana Radića Juri Miškoviću, koji nakon ove školske godine odlazi u mirovinu, nakon što je 20 godina bio ravnatelj škole.

Ostale fotografije pogledajte u našoj foto GALERIJI